ABD’deki silahlı saldırıda ebeveynler ve çocukları öldü — RT World News

Bir çift ve altı yaşındaki kızları, bildirildiğine göre, görünürde hiçbir sebep olmaksızın bir yabancı tarafından çadırlarında vurularak öldürüldü.

Dokuz yaşındaki bir çocuk, Iowa’daki bir eyalet parkında kamp yaparken ailesi ve küçük kız kardeşi vurularak öldürüldükten sonra hayatta kalan tek kişi oldu. Saldırgan daha sonra silahı kendisine doğrultarak intihar etti.

Polise göre, doğu Iowa’daki Maquoketa Caves Eyalet Parkı’ndaki çekim Cuma sabahı erken saatlerde meydana geldi. Cedar Falls sakinleri olarak tanımlanan 42 yaşındaki Tyler ve Sarah Schmidt ile 6 yaşındaki kızları Lula Schmidt olarak tanımlanan kurbanlar, çadırlarında ölü bulundu. Cedar Falls Belediye Başkanı Rob Green bir Facebook gönderisinde, çiftin oğlu Arlo Schmidt’in saldırıdan sağ kurtulduğunu söyledi.

“Birçoğunuz gibi haberleri yeni duydum, harap oldum” Arlo Schmidt’in yaralanmadan nasıl kurtulduğuna dair hiçbir ayrıntı vermeyen Green, dedi. “Sarah’ı iyi tanırdım ve o ve ailesi burada Sartori Park semtinde düzenli yürüyüşçülerdi.”

Eyalet polisi, saldırıyı araştıran polis memurlarının parktaki kampçılardan birinin kayıp olduğunu ve silahlı olduğunun bilindiğini tespit etti. Bu kişi, 23 yaşındaki Anthony Orlando Sherwin, birkaç saat sonra parkın yaklaşık bir mil batısında, görünüşe göre kendi açtığı kurşun yarasından ölü bulundu.


Uvalde katliamı soruşturması 'sistemik başarısızlıkları' ve liderlik eksikliğini buluyor

New York Times’ın bildirdiğine göre, polis komşu eyalet Nebraska’dan olan ateş eden zanlının Schmidt’lerle herhangi bir ilişkisi olduğuna inanmıyor. Müfettişler saldırı için olası bir neden belirlemediler.

Buna neyin yol açtığını, neyin hızlandırdığını bilmiyoruz” dedi. Eyalet polisi ceza soruşturmaları müdür yardımcısı Mitch Mortvedt, Associated Press’e verdiği demeçte. Şimdiye kadar, diye ekledi, “Soruşturma, Schmidt ailesi ile arasında erken bir etkileşim ortaya çıkarmadı. [Sherwin]”

Üçlü cinayet, Demokrat milletvekillerinin silah sahipliğine yeni kısıtlamalar getirme yönünde yeni bir baskıya yol açan ABD’deki toplu silahlı saldırı dalgasının ortasında geldi. Geçen ay, Başkan Joe Biden, yaklaşık otuz yılda Kongre tarafından geçirilen ilk büyük silah kontrol yasasını imzaladı.

DEVAMINI OKU:
ABD Kongresi büyük iki partili silah kontrol yasasını onayladı