HD Film Keyfi

Hızlı Film İzle

Avustralya'nın halk müziği ikonu Judith Durham, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Avustralya’nın halk müziği ikonu Judith Durham, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Yorum

MELBOURNE, Avustralya – The Seekers’ın solisti olarak dünya çapında ün kazanan Avustralya’nın halk müziği ikonu Judith Durham öldü. 79 yaşındaydı.

Universal Music Australia ve Musicoast Cumartesi günü yaptıkları açıklamada, Durham’ın uzun süredir devam eden bir akciğer hastalığından kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle Cuma gecesi Melbourne’deki Alfred Hastanesinde öldüğünü söyledi.

İlk kaydını 19 yaşında yaptı ve 1963’te The Seekers’a katıldıktan sonra ün kazandı. Dört kişilik grup, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük liste ve satış başarısı elde eden ilk Avustralyalı grup oldu ve sonunda 50 milyon plak sattı.

Uluslararası hitler arasında “Karnaval Bitti”, “Asla Başka Bir Sen Bulamayacağım”, “Kendimize Ait Bir Dünya” ve “Georgy Kızı” yer aldı.

Durham, 1968’de solo kariyerine başladı, ancak 1990’larda tekrar The Seekers ile kaydetti.

The Seekers’ın yönetim ekibi üyesi Graham, “Bu, Judith’in ailesi, Arayan arkadaşları, Musicoast çalışanları, dünya çapındaki müzik endüstrisi ve hayranları ve Judith’in hayatının bir parçası olan hepimiz için üzücü bir gün” dedi. Simpson.

The Seekers’daki grup arkadaşları – Keith Potger, Bruce Woodley ve Athol Guy – “hayat boyu süren değerli arkadaşımızı ve parlayan yıldızımızı” kaybederek hayatlarının sonsuza dek değiştiğini söyledi.

“Mücadelesi şiddetli ve kahramancaydı, kaderinden asla şikayet etmedi ve sonucunu tamamen kabul etti. Muhteşem müzik mirası Keith, Bruce ve ben paylaşmaktan çok mutluyuz” dediler.

Başbakan Anthony Albanese, Durham’ı “ulusal bir hazine ve bir Avustralya ikonu” olarak nitelendirirken, sevgili şarkıcı için saygı duruşunda bulunuldu.

Albanese, Twitter’da “Judith Durham, kimliğimizin yeni bir kolunu dile getirdi ve yeni nesil Avustralyalı sanatçılar için bir iz bırakmaya yardımcı oldu” dedi. Nezaketini pek çok kişi özleyecek, milletimize verdiği marşlar asla unutulmayacak.

Başbakan Dan Andrews, memleketi Victoria’da, Durham’ın hem Avustralya’da hem de denizaşırı ülkelerde müzik dünyasını fethettiğini söyledi.

“The Seekers’a liderlik eden benzersiz sesi ve sahne varlığı ile grup, Avustralya’nın en büyük listelerinde en iyilerinden biri haline geldi” dedi.