Biden’ın Covid semptomları nüksetti — RT World News

Doktoru, ABD başkanının “biraz gevşek öksürüğün geri dönüşünü” yaşadığını söyledi.

Doktoru Kevin O’Connor Salı günü bir mektupta, ABD Başkanı Joe Biden’ın Covid-19 ribaund enfeksiyonuyla savaşmaya devam ettiğini ve günlük izleme altında katı izolasyonda kalacağını yazdı.

“Başkan kendini iyi hissetmeye devam ediyor, ancak hafif bir öksürük geri dönüşü yaşıyor. Ateşsiz ve morali yerinde. Ateşi, nabzı, kan basıncı, solunum hızı ve oksijen satürasyonu tamamen normal kalır. Ciğerleri temiz” O’Connor, cumhurbaşkanının durumu hakkındaki güncellemesinde söyledi.

Beyaz Saray protokollerine göre 79 yaşındaki Biden, en az Perşembe gününe kadar izolasyonda kalacak.

ABD lideri ilk kez 21 Temmuz’da Covid-19 için pozitif test etti, ancak tam olarak aşılanmasına ve iki destek iğnesi almasına rağmen. Geçen Salı negatif test etmeden önce hafif bir öksürük ve vücut ağrıları yaşarken beş gün boyunca tecrit altında çalıştı.


Ancak Cumartesi sabahı Biden’ın testi bir kez daha pozitif çıktı ve O’Connor şunları kaydetti: “küçük bir yüzdesi” Pfizer’in antiviral hapı Paxlovid ile Covid-19 tedavisi gören hastaların sözde acı çekmesi muhtemeldir. “Covid pozitifliğini geri tepme” – tekrar hastalanmadan önce hastalıktan kurtuldukları yer.

Beyaz Saray koronavirüs çarı Dr. Anthony Fauci de Mayıs ayında Covid-19 vakasını Paxlovid ile tedavi ederken böyle bir yeniden enfeksiyondan muzdaripti. Negatif testinin ardından Biden, Paxlovid’i şöyle tanımladı: “oyun değiştirici” Covid-19 ile mücadelede ve Amerikalıları ülke çapındaki eczanelerden hapları almaya çağırdı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: