HD Film Keyfi

Hızlı Film İzle

Hak grupları: Mısır, COP27'den önce sivil alan açmalı

Brezilyalı mizahçı, talk-show sunucusu Jô Soares 84 yaşında öldü

Yorum

BRASILYA, Brezilya — Brezilya’nın en önemli mizahçılarından ve televizyon yıldızlarından biri olan Jô Soares, Cuma sabahı erken saatlerde Sao Paulo’da öldü. 84 yaşındaydı.

Sao Paulo’daki Sirio Libanes hastanesine göre, Soares 28 Temmuz’dan beri zatürre nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Web sitesinde yayınlanan notta ölüm nedenini belirtmedi.

Futbol efsanesi Pelé Twitter’da “Jô harika bir arkadaştı, zeki, anlayışlı, esprili ve iyi bir sohbeti severdi” dedi. “Bu büyük yıldızın aramızdan ayrıldığı haberiyle çok üzgün uyanıyorum.”

José Eugênio Soares, Rio de Janeiro’da doğdu ve bir çocuk olarak, aynı zamanda Espirito Santo eyaletinin valisi olan büyük büyükbabasının izinden giderek diplomat olmak istemişti. Soares, farklı akıcılık seviyelerinde beş dil (Portekizce, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca) konuşuyordu.

İsviçre’de bir genç olarak okudu ve burada tiyatroya ilgi duymaya başladı. Ailesinin işi başarısız olduktan sonra Brezilya’ya döndükten sonra oyunculuk dersleri almaya başladı.

Müzikal filmlere ilk katılımı 1954’te, televizyona ilk çıkışı 1958’de oldu. Kendine has mizah anlayışıyla yazmaya, yönetmeye ve karakterler yaratmaya başladı. Ayrıca gazetelerde sık sık komedi ve ironi toniklerini kullanarak kitaplar ve köşe yazıları yazdı.

1980’lerin sonlarında talk show’lara ev sahipliği yapmaya başladı ve “Şişman adamdan bir öpücük” yaygın bir slogan haline geldi. 2000’den 2016’ya kadar televizyon devi Globo’nun yayınladığı Programa do Jô adlı programında yüzlerce armatürle röportaj yaptı.

Soares’in 2014’te ölen tek bir oğlu Rafael vardı. O sırada Soares çalışmaya devam etti ve yayında ona haraç ödedi.

“Şişman adamdan bir öpücük ve hayat devam ediyor” dedi. “Hayat, biliyorsun, buraya yapmaya geldiğimiz şey.”