Facebook, kullanıcıların birden fazla hesap oluşturmasına olanak tanır – Bloomberg – RT World News

Sosyal medya devinin, kullanıcıları platformda tutma umuduyla ‘gerçek isim politikasını’ tersine çevirdiği bildirildi.

Bloomberg Perşembe günü yaptığı açıklamada, Facebook’un ana şirketi Meta, kullanıcıların birden fazla hesap oluşturmasına izin vererek azalan kullanıcı sayılarıyla mücadele etmeyi umuyor. Rapora göre, belirli kullanıcılar dört adede kadar ek profil oluşturabilecek.

Yeni profillerin orijinal hesaba bağlı olduğu ve birinin yaptığı herhangi bir ihlalin diğerlerini olumsuz etkileyeceği söyleniyor. Yeni hesapların kuklacılık için kullanılamayacağı bildiriliyor – tekrar tekrar “beğenme” birden fazla kişi olduğu iddiasıyla yapılan bir gönderi veya yorum. Bloomberg, bunun yerine, kullanıcıların onları hayatlarının farklı yönleri için – biri arkadaşlar, biri iş arkadaşları, biri özel ilgi alanları için vb. – yaratmalarını umuyor.

Bununla birlikte, rapora göre, ekstra profillerin kullanıcının gerçek kimliğini göstermesi gerekmiyor, bu sosyal medya devi için 180’lik bir şeyi temsil eden bir karar. Facebook, halka açık kişilerin birden fazla profili tutmasına ve kullanıcıların Facebook Dating ve Facebook Campus hizmetlerinde ayrı bir profile sahip olmasına izin verirken, birden fazla kişisel hesap çalıştırmak daha önce yasaklanmıştı.


Facebook’un ana şirketi Meta, gençlerin TikTok ve diğer rakiplere akın etmesiyle azalan kullanıcı sayılarıyla mücadele ediyor. Şirket, 2021’in son çeyreğinde ilk kez günlük kullanıcı kaybetti ve yaklaşık yarım milyon kişi bir zamanlar hakim olan platformdan uzaklaştı.

Düşüş, özellikle Facebook’tan sürüler halinde kaçan ve hatta kendilerini Instagram’dan uzaklaştıran genç kullanıcılar arasında belirgin. Meta geçen yıl, gençlerin TikTok’ta Instagram’da harcadıklarından üç kat daha fazla zaman harcadıklarını ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için Messenger veya WhatsApp yerine Snapchat’i tercih ettiklerini açıkladı.

Facebook, yalnızca sosyal medyaya odaklanmaktan bilinçli bir değişimle Meta olarak yeniden markalanırken, metaverse, 2021’de 10 milyar doların üzerinde bir kayıpla şirket için de daha az kârlı olduğunu kanıtladı.

DEVAMINI OKU:
Meta para birimi yaratmayı planlıyor – medya

Bloomberg’e göre Meta, aylık veya günlük aktif kullanıcı toplamlarını hesaplamak için birden fazla hesabı kullanmamakta ısrar ediyor ve yeni yönün sadece bir “” olduğunu iddia ediyor.Ölçek”, bazı ABD kullanıcıları ve bazıları için diğer birkaç ülkede kullanılabilir.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: