HD Film Keyfi

Hızlı Film İzle

Fransa'nın Seine Nehri'nde yemek kabul etmeyen beluga balinası yakalandı

Fransa’nın Seine Nehri’nde yemek kabul etmeyen beluga balinası yakalandı

Yorum

PARİS – Fransız çevreciler, Seine Nehri’ne kaçan tehlikeli derecede ince bir Beluga balinasını denemek ve beslemek için gece gündüz çalışıyorlar. Şimdiye kadar, başarısız oldular.

Deniz koruma grubu Sea Shepherd France Cumartesi günü tweet attı “ekiplerimiz tüm gece boyunca Beluga ile sırayla çalıştı. Kendisine sunulan balığı her zaman görmezden gelir.”

Kayıp Beluga ilk olarak bu hafta başlarında Kuzey Kutbu habitatından uzakta Fransa’nın nehrinde görüldü. Daha sonra Fransız itfaiye ekipleri tarafından çekilen drone görüntüleri, balinanın, denizden onlarca kilometre (mil) içeride, Paris ile Normandiya şehri Rouen arasındaki nehrin açık yeşil sularında hafifçe kıvrıldığını gösterdi.

Korumacılar Cuma gününden beri bir ringa balığını eterik beyaz memeliye yedirmeye çalışıyorlar. Buna “zamana karşı bir yarış” adını veren Sea Shepherd, balinanın su yolunda yavaş yavaş aç kalmasından ve ölebileceğinden korkuyor.

L’Eure bölgesindeki yetkililer Cuma gecesi yaptıkları açıklamada, vahşi hayvanın “teknelere karşı kaçma davranışı” gösterdiğini ve onu daha güvenli sulara yönlendirme girişimlerine yanıt vermediğini söyledi.

Açıklamaya göre, balinaya yardım etmeye çalışan insanlar, “sağlık durumunu kötüleştirebilecek stresten kaçınmak” için mümkün olduğunca göze batmıyor.