İngiliz Corbyn, Batı’ya Ukrayna’yı silahlandırmayı bırakma çağrısında bulundu – RT World News

Eski İşçi lideri, çatışmaya silah dökmenin yalnızca savaşı uzatacağı konusunda uyardı

Eski İngiltere İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn Salı günü bir TV röportajında, Batı’nın Kiev güçlerini silahlandırmayı bırakması gerektiğini çünkü bunun yalnızca Rusya ile devam eden çatışmayı uzatmaya hizmet edeceğini söyledi. Ayrıca Batılı liderleri barıştan neredeyse hiç bahsetmedikleri için eleştirdi.

Eski İngiltere İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn Salı günü bir TV röportajında, Batı’nın Kiev güçlerini silahlandırmayı bırakması gerektiğini çünkü bunun yalnızca Rusya ile devam eden çatışmayı uzatmaya hizmet edeceğini söyledi. Ayrıca Batılı liderleri barıştan neredeyse hiç bahsetmedikleri için eleştirdi.

Beyrut merkezli bir televizyon kanalı olan Al Mayadeen’e konuşan Corbyn, şunları söyledi: “Silahları dökmek bir çözüm getirmeyecek, sadece bu savaşı uzatacak ve abartacak” onu eklemek “Yıllarca ve yıllarca içinde olabiliriz” çatışmanın.

Politikacı bulduğunu söyledi. “dünya liderlerinin neredeyse hiçbirinin ‘barış’ kelimesini kullanmaması hayal kırıklığı yaratıyor” sadece kullandıklarını açıklayan “daha fazla savaşın ve daha kavgacı savaşın dili.”

Corbyn, uzun süreli çatışmanın Ukrayna ve Rusya halkları ile tüm dünyanın güvenliği ve güvenliği için feci sonuçlarına dikkat çekerek, barışçıl bir çözüme ulaşmak için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğinde ısrar etti.

BM’yi göreve çağırdı “çok daha fazla merkez sahne” ve bir ateşkes müzakeresine yardımcı olmak için Afrika Birliği veya Arap Devletleri Ligi gibi diğer uluslararası kuruluşları dahil etmeyi önerdi.

Corbyn, Ekim 2020’de partisi içindeki anti-Semitizm suçlamalarının yanlış olduğunu öne sürdükten sonra İşçi Partisi üyeliğinden uzaklaştırılmıştı. “siyasi amaçlar için aşırı şişirilmiş.” O zamandan beri, çevrecilik, uluslararası barış işbirliği, yoksulluk, sosyal eşitsizlik ve kurumsal güce odaklanan bir fon olan Barış ve Adalet Projesi’ni kurdu.


Aynı zamanda Ukrayna’daki çatışmaya karşı çıkan ve krizin Ukrayna halkının kendi kaderini tayin hakkına saygı duyacak şekilde çözülmesi çağrısında bulunan bir İngiliz savunma grubu olan Stop The War Coalition’ın eski başkanlarından ve şu anki üyelerinden biri. yanı sıra Rusya’nın ulusal güvenlik endişeleri. Koalisyon ayrıca NATO’nun doğuya doğru genişlemesini durdurmasını talep ediyor ve örgütün bir savunma ittifakı olduğu fikrini çürütüyor.

Moskova’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’daki askeri operasyonunu başlatmasından kısa bir süre önce yayınlanan bir açık mektupta grup, İngiliz hükümetini Ukrayna’ya silah ve Doğu Avrupa’ya asker göndermeyi durdurmaya da çağırdı. “Gerginliği kızıştırmaktan ve Rusya’nın endişelerini küçümsemekten başka bir amacı yok.”

Mevcut İşçi Partisi lideri Keir Starmer, hem Corbyn’i hem de Savaşı Durdur Koalisyonu’nu eleştirdi ve grup üyelerinin “toy” en iyi ihtimalle ve “demokrasileri doğrudan tehdit eden otoriter liderlere aktif olarak yardım etmek” en kötü ihtimalle. Corbyn’in İşçi Partisi’ne yeniden kabul edilmesi durumunda örgütle arasına mesafe koyması gerektiği konusunda ısrar etti.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: