İngilizler enerji fiyatı uyarısı alıyor — RT World News

National Grid, Rus gazının Avrupalı ​​müşterilere teslimatının sona ermesinin Birleşik Krallık’taki fiyatlar üzerinde “dökülen etkilere” sahip olabileceğini söylüyor.

İngiltere’nin Ulusal Şebekesi, Avrupalı ​​müşterilere Rus gaz arzının sona ermesinin, halihazırda yükselen İngiltere enerji fiyatlarını daha da yükseltebileceği konusunda uyardı.

“İngiltere, Avrupa’nın geri kalanı kadar Rus gazına bağımlı olmasa da, Avrupa’ya gaz akışının kesilmesinin çok yüksek fiyatlar dahil olmak üzere zincirleme etkileri olabileceği açık” dedi. Ulusal Şebeke Elektrik Sistemi Operatörü (ESO) yaptığı açıklamada Perşembe günü rapor.

Avrupa’da olası bir gaz arzı sıkıntısı nedeniyle potansiyel risklere ve belirsizliklere karşı direncimizi artırmak için adımlar atıyoruz” dedi. rapor dedi.

“Bu, kömür birimlerinin ömrünü uzatmayı ve piyasaya dayalı talep tarafı tepkisini keşfetmeyi içeriyor.”

İngiltere ve AB, Şubat ayı sonlarında Ukrayna’ya askeri operasyon başlatmasının ardından Rusya’ya kapsamlı yaptırımlar uyguladı.

27 ulustan oluşan blok, Rus gazını aşamalı olarak bırakma sözü verdi ve Pazar günü, kış boyunca Moskova’dan yapılan teslimatların kullanımını %15 oranında azaltmayı kabul etti. Atılan adımlar, Avrupa’daki enerji fiyatlarındaki artış ve bazı Batılı politikacıların Rusya’nın arzı tamamen kapatabileceğine dair korkularının ortasında geldi.

DEVAMINI OKU:
Rusya’ya yaptırımlar İngiltere’yi balık cipsi olmadan bırakabilir

İngiltere merkezli danışmanlık firması BFY Group Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İngiltere’deki ortalama aylık hane enerji faturasının Ocak ayından itibaren 500 sterline (609 $) ulaşabileceğini söyledi.

“İngiliz halkının büyük bir kısmı bu kış faturalarını karşılayamayacak” Bloomberg’in aktardığına göre kıdemli danışman Gemma Berwick uyardı. “İki çalışan ebeveyni olan ortalama aileler yakıt yoksulluğu içinde olacak.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: