HD Film Keyfi

Hızlı Film İzle

Hak grupları: Mısır, COP27'den önce sivil alan açmalı

İntihar anlaşması, Virginia çiftinin 2017 cinayetini körüklemiş olabilir

Yorum

FAIRFAX, Va, – Kuzey Virginia’lı bir çiftin 2017’de vurularak ölmesi, yeni açıklanmış mahkeme belgelerine göre, çiftin kızı ve erkek arkadaşı arasındaki intihar anlaşmasıyla bağlantılı olabilir.

Lorton’dan 22 yaşındaki Nicholas Giampa, Scott Fricker ve eşi Buckley Kuhn-Fricker’ın ölümüyle ilgili cinayetle suçlanıyor.

Mahkeme belgelerinde savcılar, Frickers’ın kızlarının Giampa’nın internette neo-Nazilerle ilişki kurduğunu öğrendikten sonra çocuk pornografisine sahip olmakla suçlandığını öğrendikten sonra kızlarının Giampa ile çıkmasını yasakladıklarını söylüyorlar.

Mahkeme dosyasındaki polis raporları, kızının dedektiflere, Giampa ile ailesinin ilişkiyi bitirmesini emrettikten sonra intihar anlaşmasına girdiğini söylediğini gösteriyor.

Rapora göre Giampa ve kızı, “müdahale etmeye veya intihar girişimlerini durdurmaya çalıştıklarında anne ve babasını yaralamayı tartıştı”.

Fricker ve Kuhn-Fricker, Aralık 2017’de Reston’daki evlerinde kızlarının yatak odasında Giampa’yı keşfettiklerinde kafalarından vurularak öldürülmüştü. Kız polise, Giampa’ya, ailesi yattıktan sonra eve girmesine izin veren bir güvenlik kodu verdiğini söyledi.

Polise göre, Giampa bir tabancaya uzandı ve kızı yatak odasının kapısını açtıktan sonra Fricker ve Kuhn-Fricker’ı vurdu.

Polis raporuna göre, bu noktada kızı ve Giampa intihar anlaşmalarını sürdürmeyi planladılar. Kız polise, Giampa’nın kafasına silah dayadığını ve tetiği çektiğini, ancak silahın ateşlenmediğini söyledi. Giampa daha sonra silahı kendine çevirdi ve kendini alnından vurdu.

Giampa haftalarca hastaneye kaldırıldı ve tıbbi olarak tetiklenen bir komaya alındı, ancak hayatta kaldı. O zamandan beri yargılanmayı bekliyor.

Savcılar, kendileri adına tanıklık etmesi beklenen kıza karşı herhangi bir suç duyurusunda bulunmayı düşünmediklerini mahkeme tutanaklarında açıkça belirttiler.

Dava yoğun ilgi görse de, yaşananların ayrıntıları kamuoyundan gizlendi. Giampa, çekimlerin gerçekleştiği 18. doğum gününden birkaç ay utangaç olduğu için, başlangıçta, kayıtların ve duruşmaların halka açıklanmadığı çocuk mahkemesinde suçlandı.

Giampa şu anda bir yetişkin olarak yargılanıyor, ancak dava dosyasının neredeyse tamamı savcıların ve savunmanın talebi üzerine halktan mühürlendi. Associated Press ve The Washington Post’un erişim talebinde bulunmasının ardından bir yargıç bu ayın başlarında dosyanın büyük bir kısmını mühürledi.

Giampa’nın geçen ay yargılanması planlanıyordu, ancak Yargıç Brett Kassabian’ın itirafın kabul edilemez olduğuna karar vermesi üzerine dava tekrar ertelendi. Savcılar, Virginia Temyiz Mahkemesi’nden Kassabian’ın davayı en az bir yıl daha geciktirecek olan kararını bozmasını istiyorlar.

Mahkeme belgeleri, dedektiflerin itirafı Ocak 2018’de aldığını, Giampa hala hastaneye kaldırıldığını ve kendi açtığı kurşun yaralarından kaynaklanan beyin yaralanmalarından kurtulduğunu gösteriyor.

Giampa’nın yanıtları, ifadesinin doğruluğu konusunda şüphelere yol açtı. Kız arkadaşından yanlışlıkla “Nancy” diye söz etti ve babasının adını hatırlamakta zorlandı. Kardeşi saldırıda yaralanmamış olmasına rağmen, kız arkadaşının küçük erkek kardeşini de vurduğu konusunda kararlıydı.

İtirafın kabul edilemez olduğuna karar veren ilk yargıç olan Çocuk ve Aile İlişkileri Mahkemesi Yargıcı Helen Leiner, “Tutarsızdı” dedi. “Söylediklerinin bir kısmı mantıklı gelmedi. … Çok önerilebilir biriydi.”

Kamu savunucusu Dawn Butorac, mahkeme belgelerinde polisin “ağır beyin hasarı geçirmiş bir çocuktan yararlanmak için zorlayıcı taktikler kullandığını” söyledi.

Savcılar, polisin Giampa’nın haklarını okuduğunu ve göz korkutucu taktiklerden kaçındığını başarısız bir şekilde savundu. Ancak Kassabian, tıpkı Leiner’in çocuk davasında yaptığı gibi, itirafın kabul edilemez olduğuna karar verdi. Çocuk mahkemesinde, Leiner, itiraf olmadan bile davanın devam etmesine izin vermek için olası bir neden buldu.

Savunma avukatları ayrıca savcıların jüriye Giampa’nın neo-Nazi ideolojisinin çevrimiçi savunuculuğu hakkında bilgi vermesini engellemeye çalışıyor, ancak savcılar gerçeğin Giampa’nın ebeveynleri vurma nedenlerini anlamak için önemli olduğunu söylüyorlar.

Savcı Lyle Burnham, “Davalı’nın (kızı) ile birlikte olmak istediğine dair kanıtlar açık ve Frickers’ın onları ayrı tutmaya çalıştığına dair kanıt, Davalı’nın onları öldürmek istemesi için açık bir neden oluşturacaktır” dedi.