Ivana Trump 73 yaşında öldü — RT World News

Donald Trump’ın eski karısı Ivana 73 yaşında öldü. Eski başkan Perşembe günü ölümünü açıkladı ve 16 yıllık eşini şöyle tanımladı: “Harika, güzel ve harika bir kadın.”

Trump, Truth Sosyal medya platformundaki bir gönderide Ivana’nın ölüm haberini verdi. Ivana Trump’ın New York’taki evinde hayatını kaybettiğini, onu seven ve aralarında çok sayıda bulunan herkese bildirmekten dolayı çok üzgünüm” dedi. kendisinin ve üç çocuğunun Ivana ile birlikte olduğunu da sözlerine ekledi. “hepsi onunla gurur duyuyordu.”

“Ivana Trump kurtulan biriydi. Komünizmden kaçtı ve bu ülkeyi kucakladı. Çocuklarına azim ve dayanıklılık, şefkat ve kararlılığı öğretti.” Kısa bir süre sonra Trump ailesinin ABC News’e yaptığı bir açıklamayı okuyun.

Ivana Zelnickova 1949’da Çekoslovakya’da doğdu ve 1971’de Kanada’ya göç etti. Trump ile 1976’da New York’ta mankenlik yaparken tanıştı ve bir yıl sonra çift evlendi. Ivana, Manhattan’daki Plaza Hotel’i yönetmek ve Atlantic City’deki Trump Castle Hotel ve Casino’nun CEO’su olarak hizmet vermek de dahil olmak üzere Trump Organizasyonu içinde çeşitli roller üstlenecekti.

1992’de Trump’tan boşandıktan sonra birkaç kitap yayınladı ve çok sayıda moda markasıyla çalıştı. 2008’de Donald Trump’ın Florida’daki Mar-a-Lago malikanesinde ev sahipliği yaptığı İtalyan aktör Rossano Rubicondi ile düğünü ile Trump’tan ayrıldıktan sonra iki kez daha evlendi.

Ivana ve Donald Trump’ın Donald Jr., Eric ve Ivanka adlı üç çocukları oldu ve onlar ve on torunu tarafından hayatta kaldı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: