Medya, Tucker Carlson’ın ABD başkanlığına aday olacağına dair ipucu görüyor – RT World News

Fox TV sunucusu, Iowa, Yahoo’ya yaptığı son gezi sırasında 2024 seçim teklifiyle flört ediyor gibiydi! Haber bildirdi

Tartışmalı Fox News sunucusu Tucker Carlson, Amerikan seçim sistemindeki adaylar için önemli bir erken savaş alanı olan Iowa’ya yaptığı son ziyaret hakkında bazı potansiyel olarak etkileyici yorumlar yaparak 2024’te ABD başkanlığına aday olacağına dair yenilenen medya spekülasyonlarını tetikledi.

Cuma günü Des Moines’deki Hristiyan muhafazakar seçmenler toplantısında konuşan Carlson’ın konuşmasına yıllar içinde Iowa’ya ne sıklıkta seyahat ettiğini belirterek başladığı bildirildi. “Sanırım tam Grassley yaptım” kampanyaları sırasında eyaletin 99 ilçesinin tümüne gitmeye özen gösteren kıdemli politikacı ABD Senatörü Charles Grassley’e (R-Iowa) atıfta bulunarak söyledi.

Bu yorum yeterliydi “söylemek” Yahoo için! Ev sahibi tarafından defalarca reddedilmesine rağmen, Carlson’un 2024’te cumhurbaşkanlığına aday olmaya hazır olduğunu bildiren haberler. “Kesinlikle onunla flört ediyor, %100,” Yahoo! American Principles Project’in politika direktörü Jon Schweppe’nin dediği gibi.


Daha geçen hafta Politico, eski talk-show sunucusu Jon Stewart’ın Carlson ile olası bir genel seçim hesaplaşması için Demokrat aday listesinde yer alması gerektiğini belirtti. “En popüler ve en tehlikeli Cumhuriyetçi adayın Tucker Carlson olması için çok iyi bir şans var.” Politico katkıda bulunan Juleanna Glover söyledi.

Glover, Carlson’ın “Fox izleyicileri arasında geniş isim tanıma, demagojik hediyeler ve derin destek” Cumhuriyetçi adaylığı kazanmasına yardım edecekti. Ev sahibinin eski bir iş arkadaşı olan muhafazakar yorumcu Jonah Goldberg’den Carlson’ın sözlerini aktardı. “Bir sonraki Pat Buchanan olma fırsatı kokuyor” güçlü bir aday olacaktır.


Tucker Carlson, ABD seçkinlerinin neden Putin'den nefret ettiğini merak ediyor

Carlson geçen hafta, bir röportajda 2024’te veya muhtemelen başka bir yılda cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını söyleyerek potansiyel adaylığı hakkındaki spekülasyonları dindirmeye çalıştı. “Güç istemiyorum” Semafor’un kurucu ortağı Ben Smith’e söyledi. “Hiçbir zaman güç istemedim. Bazı şeylerden rahatsızım ve onların değişmesini istiyorum. Ama hiçbir zaman insanları kontrol etme arzusuyla motive olmadım.”

Fox uzmanı, Haziran 2021’de işle ilgilenmediğini söylemek gibi daha önce de benzer inkarlarda bulunmuştu. “Ben bir talk-show sunucusuyum” dedi. “Zevk aldım.”

Carlson, ABD tarihindeki en popüler kablolu haber sunucusu olarak yer alıyor ve her gece programına düzenli olarak 3 milyondan fazla izleyici çekiyor. Ekim 2020’de ortalama 5,3 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak kablolu haber endüstrisi için yeni bir rekor kırdı.