Musk, Trump’ın “gün batımına doğru yelken açması” gerektiğini söyledi – RT World News

Tesla’nın CEO’su, eski başkanın yeniden seçilmek için “çok yaşlı” olduğuna ve “çok fazla drama” ürettiğine inanıyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024’te yeniden seçilmek için potansiyel teklifini düşürmeli ve “gün batımına yelken açmakBunun yerine Tesla CEO’su Elon Musk Salı günü söyledi.

Trump’ın kendisini çağıran bir klibine yanıt veren bir tweet’te “başka bir boğa *** sanatçısıMusk ondan nefret etmediğini söyledi, ancak eski başkanın “şapkasını asmak ve gün batımına yelken açmak” “Demokratlar da saldırıyı iptal etmeli – ve bunu Trump’ın hayatta kalmasının tek yolu başkanlığı yeniden kazanmak olacak şekilde yapma,” ekledi.

Ayrıca 76 yaşındaki Trump’ın görev süresinin sonunda 82 yaşında olacağını da hatırlattı.Amerika Birleşik Devletleri şöyle dursun, herhangi bir şeyin CEO’su olmak için çok yaşlı

DeSantis 2024’te Biden’a karşı koşarsa, DeSantis kolayca kazanacak – kampanya yapmasına bile gerek yokMusk, başka bir potansiyel aday ve Trump’ın olası ana Cumhuriyetçi rakibi olabilecek Florida valisine atıfta bulundu. Daha önce Musk, ön seçimlerde DeSantis’i desteklemeye meyilli olduğunu ima etmişti.

Bir Twitter kullanıcısı, Trump’ın başkanlığıyla ilgili neyi sevmediğini sorduğunda Musk, “Bundan rahatsız olduğunu” söyledi.Çok duygusal” Ekleme “Her gün bir çin dükkanı durumunda gerçekten bir boğa istiyor muyuz!” Ayrıca, başkanlık döneminin başlaması için yasal maksimum yaşın 69 olması gerektiğini tweetledi.


Musk’ın yorumları, eski ABD başkanının Tesla CEO’sunun daha önce kendisine oy verdiğini söylemesine rağmen, daha sonra hiçbir zaman bir Cumhuriyetçiye oy vermediğini söyleyerek geri adım attığını iddia etmesinin ardından geldi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: