New York valisi umutlu sahnede saldırıya uğradı – RT World News

Suçlu, ABD Temsilcisi Lee Zeldin’e “keskin bir nesne” ile saldırdıktan sonra gözaltına alındı.

Yaklaşan New York valilik seçimlerinde Cumhuriyetçi aday Lee Zeldin, Perşembe günü Rochester dışında bir kampanya etkinliği sırasında saldırıya uğradı. Fail, sahneye atlarken ve Zeldin’e bir silahla saldırırken görüntülendi. “keskin nesne”görgü tanıklarına göre.

İlk raporlar, failin bir bıçakla silahlandığını ve iddiaya göre “bıçak” Politikacı, Twitter’da paylaştığı bazı fotoğraflarda silahın sivri uçlu muşta gibi göründüğünü gösterdi.

“Neyse ki, bileğini tutup diğerleri onu ele geçirene kadar onu birkaç dakika durdurabildim.” AP’nin aktardığı bir açıklamada Zeldin, ciddi bir yaralanması olmadığını doğruladı.

Twitter’da paylaşılan olayın birden fazla videosu, saldırganın sahneye çıktığını ve çevredeki insanlar yardıma koşarken ikisi de yere düşmeden önce kongre üyesiyle bir itiş kakış başlattığını gösteriyor.

Kimliği henüz açıklanmayan saldırgan yakalanarak gözaltına alınırken, kongre üyesi sonunda konuşmasını bitirmek için harekete geçti.

Bu, bu gece gerçekten korkunç bir şekilde sona erebilirdi ve bu kabul edilemez” dedi. dedi devlet GOP Başkanı Nick Langworthy. Görevdeki Demokrat Vali Kathy Hochul’u, 8 Ekim’de yapılacak valilik seçimlerinde rakibine resmi güvenlik detayı sağlamaya çağırdı.

Vali Hochul mahkum saldırı “mümkün olan en güçlü terimlerle” bu tür şiddet içeren davranışlar eklemek “New York’ta yeri yok.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: