Pist eridikten sonra uçuşlar durdu — RT World News

Savunma Bakanlığı, İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin aşırı sıcaklıklar nedeniyle bir hava üssünden uçuşları yönlendirmek zorunda kaldığını söyledi.

Savunma Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin (RAF) bazı üslerinde uçuşları askıya aldığını ve aşırı sıcak hava nedeniyle uçakların rotasını değiştirdiğini söyledi.

Bu aşırı sıcaklık döneminde, uçuş güvenliği RAF’ın en büyük önceliği olmaya devam ediyor, bu nedenle uçaklar, köklü bir plan doğrultusunda alternatif hava limanlarını kullanıyor. Bu, RAF operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmadığı anlamına gelir.“Bakanlık Twitter’da, İngiltere’nin güneydoğusundaki Oxfordshire’daki Brize Norton hava üssündeki uçuşlara atıfta bulundu.

Sky News, üsse giriş ve çıkış uçuşlarının durdurulduğunu bildirdi.pist eridi” kavurucu sıcağında.

Çıkışa göre, başka bir Birleşik Krallık havaalanı bu ayın başlarında benzer sorunlar yaşadı ve Cranwell hava üssü, uçuş hattındaki (uçaklara hizmet verilen alan) durumun çok tehlikeli hale gelmesinden sonra uçuşları askıya aldı. “Uçak uçuş hattımız sıcakta eridi, bu yüzden Cranwell’de tüm uçuşlar durduruldu.,” bir Sky News kaynağı doğruladı.

Bir RAF sözcüsü, üsteki ana uçak hizmet alanının rutin kullanım için uygun olmadığını söyledi.ihtiyati tedbir” “Uçuş eğitimi etkilenmez ve alternatif hizmet alanları kullanılarak devam eder.,” diye ekledi o sırada temsilci.


Ülke 40C’ye ulaşması beklenen rekor sıcaklıklara hazırlanırken RAF uçaklarını yeniden yönlendirdi. Sıcak hava dalgasına yanıt olarak, İngiltere’nin Met Ofisi Cuma günü Isı Sağlığı Uyarısı seviyesini kırmızıya yükseltti ve bu gelişmenin ulusal bir acil durum oluşturduğunu söyledi.

Londra Luton Havalimanı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yüksek sıcaklıkların ardından pistte bir yüzey kusuru tespit ettikten sonra uçuşları da askıya aldığını söyledi.

Aşırı hava koşullarının ortasında, Met Office insanlara güneşe bakan odalarda perdelerini kapatmalarını, bol sıvı almalarını ve çoğu kişi gibi küçük çocuklar ve daha büyük aile üyeleri ile altta yatan sağlık sorunları olanlara göz kulak olmalarını tavsiye etti. İngiliz evlerinde klima ekipmanı yok.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: