Prens Charles soruşturmadan kaçınıyor — RT World News

Galler Prensi Yardım Fonu, Katar kraliyet ailesinden aldığı ‘para çantaları’ nedeniyle incelemeye alındı

Yardım Komisyonu, Katar kraliyet ailesi tarafından Galler Prensi Yardım Fonu’na (PWCF) yapılan milyonlarca sterlinlik bağışlarla ilgili, geçen ay bir dizi Birleşik Krallık basın açıklamasıyla tetiklenen daha fazla soruşturmayı durdurdu.

Hayır kurumu tarafından sağlanan bilgileri değerlendirdik ve Komisyonun başka düzenleyici rolü olmadığını belirledik” dedi. bekçi köpeği sözcüsü Çarşamba günü onayladı.

İngiliz medyası Haziran ayında, Prens Charles’ın 2011 ve 2015 yılları arasında toplam 2,5 milyon sterlinin (3 milyon dolar) üzerinde üç ayrı nakit ödeme aldığını ve kişisel olarak Başbakan olarak görev yapan Şeyh Hamad bin Jassim bin Jaber al Thani’nin bağışlarını kabul ettiğini bildirdi. Katar 2007’den 2013’e.

Clarence House’daki bir toplantıda, bir danışmanın herkesin hazır bulunması olarak tanımladığı bildirildi “Durumdan çok rahatsızım” prense iddiaya göre 1 milyon avroluk 500 avroluk banknot içeren bir çanta verildi. Başka bir devir sırasında, nakit Fortnum ve Mason mağazalarına ait çantalarda sunuldu ve yine mülkiyet konusunda endişe duyanlar şaşkına döndü.


Vahiylerin ardından, hayır kurumu bekçisi başlangıçta düşünmek zorunda kaldı “Komisyonun bu konuları araştırmak için bir rolü olup olmadığı” ama o zamandan beri verildi “yeterli güvence” yasa dışı hiçbir şey olmadığını söyledi. PWCF, bağışçının bir “meşru ve doğrulanmış karşı taraf” ve onun “denetçiler, denetim sırasında belirli bir soruşturmadan sonra bağışı imzaladılar.”

Üst düzey bir kraliyet kaynağı Guardian’a verdiği demeçte, ne prens ne de şeyh herhangi bir noktada yanlış yapmakla suçlanmadı. “bağlamlar yıllar içinde değişir” ve prensin artık büyük nakit bağışları kabul etmediğini.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: