Rus karşı yaptırımları İngiltere’deki politikacıları ve medyayı vurdu — RT World News

Cameron, Starmer ve Piers Morgan, daha önce onaylanmış Johnson ve Truss’a katıldı

Moskova Pazartesi günü, Londra’ya karşı misilleme önlemlerinin bir parçası olarak 39 İngiliz yetkiliyi kara listeye aldı, yöneticilere ve gazetecilere danıştı. “şeytanlaştırmaya yönelik düşmanca kurs” Rusya’nın. Eski Başbakan David Cameron, İşçi Partisi lideri Keir Starmer’ın yanı sıra Liberal Demokratlar, SNP ve Yeşillerin önde gelen üyelerinin de yer aldığı listenin başında yer aldı. Listenin en altında, aralarında televizyoncu Piers Morgan’ın da bulunduğu gazeteciler yer alıyor.

bu “Büyük Britanya’nın Rus düşmanlığını yerleştirmeye, ülkemiz hakkında yanlış bilgi yaymaya ve Kiev’deki neo-Nazi rejimini desteklemeye yönelik zararlı eylemleri yeterli ve kararlı bir yanıt alacaktır” Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,

Çatışma lehine seçim, sonuçların tüm sorumluluğunu taşıyan İngiliz siyaset kurumunun bilinçli bir kararıdır” dedi. bakanlık dedi.

Kara listenin başında Cameron, ardından eski savunma sekreteri – ve daha sonra NATO genel sekreteri – George Robertson, şimdi bir hayat arkadaşı ve Lordlar Kamarası üyesi geliyor.

Starmer’a ek olarak, İşçi Partisi’nin gölge sekreterlerinden birkaçı – David Lammy, Lisa Nandy ve Nick Thomas-Symonds – listeye girdi.


Kara listede ayrıca İskoç kabinesinin dört üyesi ve Holyrood’un üç üyesi daha – iki Yeşil ve bir Liberal Demokrat lideri – ile birlikte birkaç savunma bakanlığı yetkilisi ve Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Helen Alice Bower-Easton da yer alıyor.

Arkadan gelen gazeteciler, Times köşe yazarı David Aaronovich ve Guardian haber editörü Dan Sabbagh, Daily Telegraph’ın Avrupa editörü James Crisp, Sunday Times’ın siyasi editörü Caroline Wheeler, Sky News başkanı John Ryley ve BBC haber direktörü Jonathan Munro. Ekonomist editör yardımcısı Edward Carr ve Sun askeri köşe yazarı Jerome Starkey, ITV ve BBC yapımcısı Robert Peston ve BBC sunucusu Huw Edwards ile birlikte kara listeye alındı. “ITV sunucusu” olarak listelenen Morgan, listedeki sondan bir önceki isimdi.

Nisan ortasında yaptırım uygulanan Başbakan Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Liz Truss ve diğer on bir İngiliz yetkiliye katıldılar. bu “durdurma listesi” Rusya’ya girmelerini engelliyor.

Londra’nın verdiği “Zorunlu ve saçma bahaneler altında yaptırımlar çarkını döndürmeye devam etmek için yıkıcı arzu” genişletme çalışmaları “durdurma listesi” devam edecek, diye ekledi dışişleri bakanlığı.