‘Soros destekli’ savcı görevden alındı ​​— RT World News

Vali, liberal milyarder tarafından desteklenen Eyalet Savcısı Andrew Warren “Florida yasalarını uygulamayı reddetti” dedi.

Florida Valisi Ron DeSantis, eyalet savcısı Andrew Warren’ı yasadışı kürtaj veya çocuk cinsiyet değiştirme operasyonlarını kovuşturmayı reddettiği için görevden aldı. Warren’ın 2016 seçim kampanyası, liberal finansçı George Soros tarafından finanse edildi.

DeSantis, Warren’ın perşembe günü askıya alındığını duyurdu. Bir basın toplantısında konuşan Cumhuriyetçi vali, Warren’ın “kendini alenen yasaların üzerine koy” ABD Yüksek Mahkemesi’nin Haziran ayında Roe v. Wade’i bozmasından bu yana eyalette yasa dışı olan 15 haftalık hamilelikten sonra kürtaj yapan hiç kimse hakkında dava açmayacağına dair bir mektubu imzalayarak.

Warren ayrıca Haziran 2021’de diğer eyalet savcılarıyla ortak bir bildiri imzaladı ve bunu teklif eden kimseyi kovuşturmayacağını belirtti. “cinsiyeti doğrulayan bakım” ile “trans gençlik” Hormon değiştirici ilaçlardan kalıcı cinsiyet değiştirme ameliyatına kadar bir dizi tedaviyi kapsayan bir terim.

Her iki mektup da DeSantis’in Warren’ı askıya alan yönetici kararında yer aldı. DeSantis’in ofisi askıya almayı açıklayan bir açıklamada şunları söyledi: “Soros destekli 13. bölge savcısı Andrew Warren’ı, eyalet yasalarına uymamaya söz verdiği için görevlerini ihmal ettiği için askıya alıyoruz.”


Florida henüz çocuk cinsiyet değişikliklerini yasaklamamış olsa da, DeSantis’in yönetimi geçen ay Florida Sağlık Bakanlığı’ndan cinsiyet geçiş ameliyatı, ergenlik engelleyicileri ve reşit olmayanlar için hormon tedavisi reçete etmekten kaçınmasını isterken, DeSantis’in kendisi bir eyalet yasasını destekleyeceğini söyledi. bu tür prosedürleri kriminalize etmek.

“Eyalet Avukatlarının, Florida yasalarında tanımlandığı şekilde suçları kovuşturma görevi vardır, kişisel gündemine göre hangi yasaların uygulanacağını seçmek ve seçmek değil” DeSantis bir basın açıklamasında söyledi. “Florida’nın seçilmiş yetkililerini Florida halkı için en yüksek standartlarda tutmak benim görevim.”

Warren, 2016 yılında oyların %53’ünü alarak Hillsborough County’nin başsavcısı olarak görev yapmak üzere seçildi. Kampanyası, dünya çapında liberal davaların ve politikacıların milyarder finansörü George Soros tarafından finanse edildi. Soros’un parası 75’e yardım etti “ilerici” Polis yanlısı bir savunuculuk grubu olan Law Enforcement Legal Defence Fund’a göre, bölge savcıları ABD genelinde göreve başladı.

DeSantis ile birlikte konuşan Hillsborough İlçesi Şerif Chad Chronister, meslektaşlarının, tekrar tekrar şiddet uygulayan suçluları kovuşturmayı reddettiği iddiasıyla Warren’daki hayal kırıklığını dile getirdiklerini söyledi. Soros destekli savcı “Suçlular için empati kurmaya odaklanmış görünüyor ve suç mağdurları için adalet arayışıyla daha az ilgileniyor gibi görünüyor” Chronister belirtti.

Ancak Soros, Amerika’nın adalet sistemini yeniden şekillendirme politikasını savundu. Geçen hafta bir Wall Street Journal makalesinde, 91 yaşındaki “Reform zihniyetli savcıların seçilmesi ile yerel suç oranları arasında hiçbir bağlantı yok.” Soros ekledi “Durmaya niyeti yok” fon kampanyaları olduğunu iddia ederek “halk beğenir” Onun işi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: