HD Film Keyfi

Hızlı Film İzle

Hak grupları: Mısır, COP27'den önce sivil alan açmalı

St Kitts ve Nevis erken seçimlerde yeni liderini seçti

SAN JUAN, Porto Riko – Doğu Karayip ülkesi St. Kitts ve Nevis, planlanandan üç yıl önce erken seçimler yaptıktan sonra yeni başbakanını seçti.

Cumartesi günü açıklanan ön seçim sonuçlarına göre, St. Kitts-Nevis İşçi Partisi’nden Dr. Terrance Drew, Halkın İşçi Partisi’nden Başbakan Timothy Harris’i görevden aldı.

Harris ilk olarak Şubat 2015’te başbakan oldu ve üç partili bir ittifak olan Team Unity’nin 2020 seçimlerinde Parlamento’nun 11 sandalyesinden dokuzunu kazanmasının ardından ikinci bir dönem görev yaptı. Ancak Harris, bu yılın başlarında koalisyon ortakları tarafından sunulan bir güven oylamasını kaybetti ve ikiz ada ulusunun Cuma günü genel seçimler yapmasına yol açtı.

Altı siyasi parti, Parlamento’nun 15 sandalyesinden 11’i için toplam 30’dan fazla adayla yarıştı. Drew’un partisi altı sandalye alırken, Harris bir sandalye kazandı. Adanın genel valisi, seçimden sonra kalan dört sandalyeye insanları atayacak.

Drew’in partisi daha iyi sağlık hizmetleri, uygun fiyatlı konutlar ve eğitime daha fazla erişim sözü verdi. Harris’in partisi, diğer şeylerin yanı sıra daha güçlü bir ekonomi inşa etme, daha fazla iş yaratma ve yoksulluğu daha da azaltma sözü verdi.