Twitter Musk’a karşı ilk savaşı kazandı – RT World News

Tesla CEO’su, sosyal medya devinin davasını gelecek yıla kadar erteleme teklifini kaybetti

Delaware eyaletindeki bir yargıç, Elon Musk ve Twitter arasında Ekim ayında bir mahkeme hesaplaşması için bir tarih belirledi ve daha fazla gecikme olduğunu belirtti. “Onarılamaz zararı tehdit ediyor” milyarderi 44 milyar dolarlık bir devralmayı tamamlamaya zorlamak isteyen şirkete.

Musk’ın hukuk ekibi, duruşmaları gelecek yıl Şubat ayına ertelemeye çalışırken, Twitter Eylül ayına kadar bir deneme talebinde bulundu.

Sosyal medya şirketinin temsilcisi milyarderi suçladı “sabotaj girişimi” ve “Twitter’ı çökertmek için elinden geleni yapıyor.” Twitter avukatı William Savitt savundu “Musk’un sözde fesihinin neden olduğu devam eden belirsizlik, Twitter’a her gün, her günün her saati zarar veriyor.”

“Gecikme ne kadar uzun olursa, risk o kadar büyük olur” Delaware Kançılarya Mahkemesi’nin baş yargıcı Şansölye Kathaleen St. Jude McCormick Salı günü bir kararda anlaştı. Hakim, o zamana kadar bir anlaşmaya varamazlarsa, duruşmanın kesin tarihi konusunda anlaşmayı taraflara bıraktı.


Twitter geçen hafta Elon Musk’ı şirketi 44 milyar dolar veya hisse başına 54.20 dolar karşılığında satın alma taahhüdünü yerine getirmeye zorlamak amacıyla dava açtı. Dünyanın en zengin adamı şirketi suçlayarak anlaşmayı iptal etti. “çoklu hükümlerin maddi ihlali” platformda sahte veya bot hesapların sorunu ile ilgili. Musk’ın ekibi, Twitter’ın bu tür hesapların sayısıyla ilgili tahminine katılmadı, bu da şirketin sadece %5’lik bir oran olduğunu söyledi. “yanıltıcı temsiller.”

Sosyal medya devi, milyarderi kötü niyetle pazarlık yapmakla suçladı. “Twitter’ı devreye sokmak için halka açık bir gösteri hazırlayan ve satıcı dostu bir birleşme anlaşması teklif edip imzalayan Musk, görünüşe göre fikrini değiştirmekte, şirketi mahvetmekte, faaliyetlerini aksatmakta, hissedar değerini yok etmekte özgür olduğuna inanıyor. ve uzaklaş” dava belirtiyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz: