Yüksek Mahkeme, Archie Battersby’nin bakımevinde ölmesi için yapılan başvuruyu reddetti | Çocuklar

Yüksek Mahkeme, 12 yaşındaki Archie Battersby’nin ailesinin, hastanede değil, bakımevinde “haysiyetle” ölmesine izin vermesini reddetti.

Annesi Holly Dance, sahip olduğu tek şeyin “bir bakımevinde onurlu bir ölüm” olduğunu söyledi. Ailesi yaşam destek tedavisini kurtarmak için tüm yasal yolları tükettikten sonra savaşmaya bırakıldı. Oğlunun “son anlarını” özel olarak ailesiyle geçirmesini istediğini söyledi.

Ancak Cuma günü, Yüksek Mahkeme, ailenin Archie’yi Royal London Hastanesi’nden taşıma talebini reddetti.

Hastane güveni, Archie’nin durumunun çok dengesiz olduğunu söyledi. başka bir ayara geçmek için “Tam yoğun terapi ekipmanı ve seyahat eden personelle bile aileden kaçınmak isteyen erken bozulmayı hızlandırması muhtemel” bir hareket olduğu söylendi.

AMA ailesinin bir sözcüsü, darülacezenin onu içeri almayı kabul ettiğini söyledi ve şunları ekledi: “Hospisler iyidir ve gerçekten palyatif bakım ve resüsitasyon için tasarlanmıştır. Archie şimdi açıkça palyatif bakımda, bu yüzden bakımevinde son anları almamak için hiçbir sebep yok.

Hastane, aileye perşembe günü saat 11’de hangi yaşam desteğinin aranacağını söyledi.

Nisan ayında baygın bulunduğundan ve ventilasyon ve ilaç tedavisi de dahil olmak üzere tıbbi müdahalelerin bir kombinasyonu tarafından desteklendiğinden beri komadaydı.

Times Radio’ya verdiği son ceza davası önünde konuşan Dance, “Mahkemeler buna yakışır bir ölümle devam ediyor. Çocuğumuzu bakımevine götürmemize ve son anlarını, son günlerini birlikte yalnız geçirmemize neden izin verilmiyor?

Hastaneyi tedavisinin son mektubunu tehdit etmekle suçladı. “Dün gece epey geç çıkan mektupta…“Saat 9’a kadar vaktiniz var” diyerek avukatları yeniden bu hastanenin ilk günden beri baskı altında bıraktığını söyledi.

Perşembenin nasıl olacağı sorulduğunda gözyaşlarına boğuldu ve “Bugün çok kötü olacak. Midem için kesinlikle hasta uyandım. Benim gibi, bu hastanenin cevaplayacak çok şeyi olduğunu hissediyorum ve bugün gerçekten başka ne söyleyeceğimi bilmiyorum.

O ekledi: “Başka hiçbir ebeveynin bizim yaşadıklarımızı yaşamasını istemem, bu yüzden burada bulunduğumuzdan beri, çevrimiçi meydan okumada olduğu gibi oldukça fazla öğeyi vurgulamaya çalıştım ve biliyorum ki, çok fazla insan çocukları aşağı indi ve hayatlarını kurtarmak umuduyla Archie hikayesini kullandı.

“Bu yüzden Archie’nin adının yaşamaya devam edeceğinden emin olmaya devam edeceğim. Ailelerin ne yapacağından emin olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım, mahkemelerdeki bu korkunç durumu yaşamaya gerek yok.”

Ücretsiz günlük bültenimiz First Edition’a kaydolun – hafta içi her sabah Moskova saatiyle 07:00’de.

Başsavcı Swella Braverman, davanın “inanılmaz derecede yürek parçalayıcı” olduğunu, ancak ebeveynlerin yeterli yasal haklara sahip olduğunu ve mahkemelerin sorunları “inanılmaz dikkatle” değerlendireceğini söyledi.

Sky News’e şunları söyledi: “Archie Battersby’nin ailesi için en derin taziyelerimi kayda geçirmem gerekiyor, onun ve ailesinin gittiğini hayal bile edemiyorum.”

Eklendi: “Genel olarak, evet, ebeveynlerin yeterli hakları olduğunu düşünüyorum. Yasal karine, aksi kanıtlanana kadar ebeveynlerin çocuklarının çıkarları doğrultusunda hareket etmeleridir.

“Bunlar [cases] düz değiller. Bunlar, ayrıntılı sorularla birleştirilmiş çok, çok karmaşık sorulardır. tıp ve tıp etiği; ve çocuğun refahı.

Mahkemelerimizin ve hakimlerimizin bu meseleleri son derece dikkatli, inanılmaz derecede hassas bir şekilde ele aldıklarına ve doğru karara vardıklarına güvenim tamdır” dedi.